top of page

עיצוב כריכה: לי קורצוויל

לבירור פרטים:
דרך הדלת כך לימדתי את ילדיי בטיחות ברשת ספר נצר שוחט
היו שותפים לסיפור. לימדו כיצד לעזור לילדיכם.
ההרצאות בעיקרם מיועדות להורים ומחנכים על מנת לשתף בדרך הייחודית והעמוקה ללימוד בטיחות ברשת אותה מתווה הספר "דרך הדלת".


הספר נוצר כתוצאה מהרצאות לילדים וגם הרצאות שכאלו זמינות, כמו גם הרצאות למבוגרים לגבי בטיחותם שלהם עצמם - ראו פרטים למטה.

"דרך הדלת: בטיחות ברשת"
הרצאות להורים, מבוגרים וילדים

דרך הדלת: כך לימדתי את ילדיי בטיחות ברשת, ספר מאת נצר שוחט (Netzer Shohet)

הספר "דרך הדלת: כך לימדתי את ילדיי בטיחות ברשת" מבוסס על סדרת שיעורים נרחבת שיצר הסופר, נצר שוחט, עבור ילדיו וחברי כיתתם. סדרת השיעורים משתנה ככל שהגיל מתקדם, ומהווה תהליך המאפשר לילדים מושגים וגישה הדרגתית לרשת, כך שבסופו של תהליך, בבגרותם, הם יהיו מוגנים יותר במפגש עם תכנים ואנשים זרים המתאפשר בקלות רבה כל כך דרך רשת האינטרנט.

הסופר, נצר שוחט, נותן הרצאות (בודדות או סדרת הרצאות) מבוססות על סיפור הספר גם להורים ומחנכים. כאשר מדובר על סדרת הרצאות - ככל שתהיה ארוכה יותר כך ניתן יהיה להתעמק יותר במושגים והתכנים שהספר מתווה.

גם במפגש בודד יסופר על התוכן העיקרי החשוב להעביר לילדינו, בליווי הטיפים המעשיים החשובים ביותר להורים ומחנכים להקפיד עליהם כחלק מהשמירה על בטיחות ילדינו. המפגש יסביר בראשי פרקים כיצד הספר מרחיב את התוכן העיקרי לתהליך שלם העוזר לילדים לגדול בבטחה.

בסדרת הרצאות ירחיב הסופר על השלבים באותו התהליך.

ניתנות גם הרצאות למבוגרים לגבי בטיחותם שלהם עצמם. בהרצאה שכזו תחזרו לאחור בזמן, לרגעים בהם האינטרנט חדר לחיינו כילדים או אולי כבר מבוגרים, וההרצאה תספר על המושגים והדברים שיש לשים לב אליהם שלא לימדו אותנו ומשפיעים לא רק על בטיחותנו, אלא גם על התכנים אותם אנו לומדים, המידע אותו אנו מגלים, והקשרים האנושיים שאנו יוצרים מחוץ ובמיוחד בתוך הרשת. 

עקרונות הבטיחות ברשת הן עקרונות הנכונים גם מחוץ לה.
ללמד את הילדים לעבור מהאיסור לדבר עם אנשים זרים בילדותם למפגש עם אנשים חדשים בבגרותם, וכן ללמד אותם לעצור ולחשוב לפני הפעולות. 
אלו העקרונות שהאינטרנט הקשה עליהם בגלל המפגש המוקדם עם כמות זרים אדירה, שחלקה פרופילים פיקטיביים ותוכנות, ובגלל הקלות שהוא מאפשר לפעול מבלי לראות את תוצאות הפעולה.

Ribbon Head

ההרצאות לילדים בנויות אף הן לפי מספר המפגשים וכמובן גיל הילדים. 

ההרצאות האלו ניתנו בהרכבי גילאים שונים מכיתה ג' ועד כיתה י"ב בשלל בתי ספר ברחבי הארץ.

עם זאת - הספר נכתב להורים ומחנכים על מנת להסביר קצת כל אחד יכול להשתמש באותם המושגים והרעיונות כדי ללמד בטיחות ברשת לילדים באופן עמוק, ורחב יריעה הרבה יותר, מהאופן בו הנושא נלמד היום ברוב המקרים.

אודותיי

שמי נצר שוחט, נשוי ואב ל-3 ילדים. עובד כמעט שני עשורים בפיתוח מוצרי הגנת סייבר. את שנותי בצה"ל העברתי בהוראת קורסים. 
הספר מספר את סיפור השנים שקדמו ליצירתו, בהן החלטתי לקחת אחריות על האופן בו הילדים שלי לומדים על בטיחות ברשת. אני מאמין שהאופן רחב ההיקף, והעמוק, בו ניגשתי לאתגר, מתוך נסיון החיים שלי, יעזור גם להורים אחרים שאינם יודעים כיצד לגשת כלל לנושא.

Netzer Shohet | נצר שוחט
קינמון | לוגו | הוצאה לאור
דרך הדלת | כך לימדתי את ילדיי בטיחות ברשת | כריכה קדמית | קטן

50 ₪  82 ₪

  • לעדכונים ותובנות נוספות עקבו אחר דף הספר בפייסבוק

  • להצטרפות לשיחה ושאילת שאלות, הצטרפו לקבוצת הספר בפייסבוק

  • Facebook
  • Facebook
bottom of page